Pobeda kadeta, porazi pionira i petlića...

Na startu prolećnog dela šampionata kadeti su ostvarili trijumf, dok su neuspehe upisali pioniri i petlići.

REZULTATI UTAKMICA
kadeti U - 16 JASENICA 2017 - AF DULJAJ 1 : 6 (0:3)
pioniri U - 14 ŠUMADIJA - AF DULJAJ 3 : 2 (1:0)
petlići U - 12 AF DULJAJ - RADNIČI 1923 0 : 8 (0:4)

Kadeti sigurno započeli prolećni deo takmičenja…

12.KOLO DRUGE PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE KADETA
JASENICA 2017 - AF DULJAJ 1 : 6 (0:3)

AFD: Luković Ilija, Ivanović Nikola, Todosijević Filip, Jovanović Zoran, Nikolić Mateja, Nešić Nikola, Dimitrijević Miodrag, Lazarević Aleksa, Tašić Aleksandar, Ranković Uroš i Đurić Nemanja.

Igrali su još: Cvetković Andrej, Petković Mladen, Petrović Lazar i Đurić Vanja.

Strelci: Nešić Nikola, AG, AG, Tašić Aleksandar,Lazarević Aleksa 2

Naši kadeti ostvarili su sigurnu pobedu na neugodnom gostovanju protiv vrlo dobre ekipe Jasenice.

Prvu promenu rezultata videli smo u 20 minutu nakon kornera.

Nešić je uputio loptu iz ugla i ona je završila u mreži za 0:1.

Usledili su minuti ravnopravne igre da bi u 35 naš tim duplirao prednost.

Tašić je uputio loptu prema golu rivala a nespretno je reagovao defanzivac domaćih i sproveo loptu u sopstvenu mrežu za 0:2.

U 41 minutu još jedan autogol domaćih igrača posle kornera Jovanovića za 0:3.

Sa lepom prednošću je naš tim otišao na prednost ali su loše započeli drugi deo meča.

Domaćin je u 53 minutu iskoristio grešku naše odbrane i pogotkom za 1:3 se vratio u meč.

Usledili su neugodni minuti za akademce jer su domaći na krilima postignutog pogotka usmerili sve snage prema našem golu.

Ipak, u 68 minutu dobar prodor i asistencija Lazarevića za Tašića koji uspeva da nadmudri golmana domaćih i ponovo vrati osetniju prednost, 1:4.

Ovaj pogodak smirio je situaciju na terenu jer domaćin nije imao snage za nove napade.

Konačno se u finišu meča probudio i najbolji strelac tima Lazarević koji sa dva pogotka postavlja konačnih 1:6.

Zanimljivo da je i premijerni meč ovog šampionata između dva tima u Topoli završen istim rezultatom u korist akademaca.

Treba naglasiti da je debitantski nastup u dresu našeg kluba upisao golman Luković Ilija.

Ovom pobedom naš tim napravio je dobru uvertiru pred meč narednog kola u kojem će dočekati lidera iz Kragujevca.

Meč protiv Radničkog na programu je u subotu od 15h.

Meč pionira rešen autogolom u finišu utakmice ...

14.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
ŠUMADIJA Aranđelovac - AF DULJAJ 3 : 2 (1:0)

AFD: Božić Sreten, Petrović Igor, Nikolić Aleksandar, Radoičić Danilo, Blagojević Veljko, Radojević Stefan, Topalović Filip, Vasović Jovan, Pantić Pavle, Petrović Natalija i (Dukić Uroš).

Rezervni igrači: Jovanović Luka, Veljović Veljko, Pešić Lazar, Maslovarić Mateja, Živanović Vuk i (Perišić Vuk).

Strelci: Radojević Stefan i AG

U najavi meča smo napomenuli da nas očekuje neizvestan meč timova koji se vrlo dobro poznaju.

Domaćin je ipak imao više sreće, mada je meč lako mogao da se završi drugačije.

Šteta što uslovi za igru nisu išli na ruku mladim igračima oba tima jer im stanje terena nije dozvolilo da pokažu sve što mogu.

Dosta duela, grešaka, po jedna prečka i autogolovi obeležili su ovaj zanimljiv meč.

Kako smo i napomenuli zbog stanja terena nije bilo moguće videti brze akcije i tačna dodavanja pa smo prilike uglavnom videli nakon prekida.

Domaćin do vođstva stiže u 20 minutu nakon preciznog udarca sa 20-ak metara koji je završio u gornjem uglu gola našeg Božića.

Na početku drugog dela Šumadija duplira prednost.

Ubačnena lopta gotovo sa polovine terena pala je ispred golmana Božića, koji je kratko odbija ali pravo do igrača Šumadije koji je nakako ubacuje u gol za 2:0.

Samo koji trenutak kasnije novi slobodan udarac za domaće ali je prečka spasila naš tim.

Činilo se da domaćin sigurno korača ka pobedi ali se nisu predavali naši akademci.

Za samo 2 minuta akademci poravnavaju rezultat.

Radoičić je ubacio loptu iz prekida a u svoju mrežu loptu je sproveo igrač Šumadije za 1:2.

Već u narednom minutu brz napad našeg tima koji Radojević koristi i preko istrčalog golmana Šumadije prebacuje loptu u mrežu za 2:2.

Mogli su akademci do potpunog preokreta ali nisu iskoristili dve kolosalne šanse.

Radojević nakon kornera ne uspeva da loptu sprovede u gol, a još bolju priliku propušta Nikolić.

Nakon gužve lopta se odbila na nekoliko metara od gola domaćih a naš kapiten je slabo zahvatio loptu koju je lako zaustavio čuvar mreže Šumadije.

Nekoliko minuta pre kraja korner za domaće nakon kojeg je postavljen konačan rezultat.

Ubačenu loptu nespretno je zahvatio naš Igor Petrović i ona je završila u mreži za veliko slavlje domaćih, 3:2.

Nisu akademci bili miljenici sreće nakon pokušaja Radoičića u samom finišu meča.

Nakon njegovog udarca lopta pogađa prečku.

Čestitke domaćem timu na pobedi a za naše akademce ostaje žal što su i pored dosta htenja i truda propustili priliku da ostanu neporaženi.

U narednom kolu naš tim dočekuje Šumadiju iz Drače.

Meč se igra u nedelju od 10h.

Ubedljiv poraz petlića od lidera...

14.KOLO LIGE PETLIĆA GRADA KRAGUJEVCA
AF DULJAJ - RADNIČKI 1923 0 : 8 (0:4)

AFD: Pavlićević Lazar, Stojadinović Vojin, Marković Tamara, Skadarka Anđela, Nedeljković Mateja, Petrić Janko, Karić Teodor, Živanović Jakov, Milosavljević Stefan, Janković Vojin, Mirković Strahinja.

Igrali su još: Stankić Nikola, Kostić Vuk, Miloradović Aleksa, Milovančević Marija, Vasović Lazar i Milošević Mateja.

Naša najmlađa takmičarska selekcija doživela je ubedljiv poraz od lidera.

Radnički je lako stigao do pobede, dok naši akademci nisu uspeli ozbiljnije da se suprostave rivalu.

Zanimljivo da je prvu veliku priliku imao naš tim.

U 6 minutu Karić je pravovremeno proigrao Mirkovića ali je ovaj sa nekoliko metara šutirao pravo u dobro postavljenog golmana gostiju.

U 9 minutu stigla je kazna.

Svoju priliku gosti koriste i dolaze do vođstva 0:1, da bi samo 2 minuta kasnije duplirali prednost.

Odolevali su akademci svo do finiša prvog dela kada rival u kratkom razmaku postiže još dva pogotka za 0:4.

Već na startu drugog dela novi pogodak za 0:5.

Uspevao je golman Pavlićević u nekoliko navrata da spreči rivala da postigne još koji pogodak, ali u 52 minutu nije mogao da zaustavi udarac napadača Radničkog za 0:6.

U finišu meča gosti sa još dva pogotka postavljaju konačnih 0:8.

Debitanstki nastup na zvaničnim mečevima u dresu našeg kluba upisale su Skadarka Anđela i Milovančević Marija.

Čestitke gostima na zasluženoj pobedi koja će im puno značiti pred drbi susret sa Apolonom koji ih očekuje u narednom kolu.

Naši akademci su doživeli težak poraz i predstoji im dosta rada kako bi popravili utisak.

Prilika za to biće u meču narednog kola koji ih očekuje protiv Šumadije 1903 u Kragujevcu.

Radost kadeta na startu drugog dela takmičenja...